Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádné posily vlaků při návštěve papeže Benedikta XVI.

24. 9. 2009

ObrazekČeská republika — Na letošní návštěvu papeže Benedikta XVI., která proběhne o blížícím se prodlouženém víkendu 26. – 28. zaří 2009, se připravily i České dráhy. S ohledem na celkový zájem ze strany veřejnosti navštívit mše svaté, pořádané v Brně a Staré Boleslavi, se dráhy rozhodly posílit vlakové spoje, vypravit sedm zvláštních rychlíků a zajistit kyvadlovou dopravu z Brna do Tuřan a z Kolína do Staré Boleslavi. V neděli a pondělí dojde přijetím těchto opatření k navýšení kapacity vlaků až o 50 tisíc míst. České dráhy tak chtějí zajistit návštěvníkům pohodlnou dopravu až do místa mší.

Mimořádné vlaky

V neděli 27. září budou na mši vypraveny do Brna mimořádné rychlíky ze stanic Pardubice hl. n., Jihlava, a Žďár nad Sázavou. Po jejím skončení pojede dvojice rychlíků z Brna–Slatiny do Staré Boleslavi, která zajistí odvoz návštěvníků z Brna a zájemce doveze do Staré Boleslavi, kde se mše svatá bude konat v pondělí. Přepravu cestujících z Brna hl. n. do Brna–Slatiny a zpět zajistí kyvadlově elektrická jednotka.

R 30549 (Pardubice – Brno–Slatina)
Pardubice hl.n. 05:49
Choceň 06:13
Ústí nad Orlicí 06:27
Česká Třebová 06:43
Svitavy 06:55
Letovice 07:15
Skalice nad Svitavou 07:25
Brno–Slatina 07:59
Pozn.: Jede pouze v neděli 27. září.
R 30541 (Jihlava – Brno–Slatina)
Jihlava 04:40
Dobronín 04:49
Šlapanov 05:00
Havlíčkův Brod 05:29
Přibyslav 05:43
Žďár nad Sázavou 05:59
Křižanov 06:20
Brno–Slatina 07:23
Pozn.: Jede pouze v neděli 27. září.
R 30537 a R 30637 (Žďár n. S. – Brno–Slatina)
  R 30537 R 30637
Žďár nad Sázavou 05:36 06:37
Křižanov 05:55 06:55
Tišnov 06:20 07:20
Kuřim 06:31 07:31
Brno–Královo Pole 06:42 07:42
Brno hl.n. 07:02 08:02
Brno–Slatina 07:13 08:13
Pozn.: Vlaky jedou pouze v neděli 27. září.
R 30542 a R 30546 (Brno–Slatina – Stará Boleslav)
  R 30542 R 30546
Brno–Slatina 14:42 15:06
Česká Třebová 16:16
Pardubice hl.n. 17:08
Havlíčkův Brod 16:14
Kolín 17:21 17:39
Poděbrady 17:36 17:56
Nymburk hl.n. 17:44 18:12
Lysá nad Labem 17:59 18:27
Stará Boleslav 18:10 18:38
Pozn.: Vlaky jedou pouze v neděli 27. září.

 
Na pondělí 28. září přichystaly ČD mimořádný rychlík z Českých Budějovic do Staré Boleslavi přes Tábor, Prahu a Lysou nad Labem. Dále v pondělí zajistí dvě spojené jednotky CityElefant přepravu cestujících mezi Kolínem, Nymburkem a Starou Boleslaví a z Lysé nad Labem bude od přípojných vlaků vypraven zvláštní vlak do Staré Boleslavi.

R 30402 (České Budějovice – Stará Boleslav)
České Budějovice 04:02
Veselí nad Lužnicí 04:33
Soběslav 04:40
Tábor 04:59
Olbramovice 05:38
Benešov u Prahy 05:51
Čerčany 06:00
Praha–Vršovice 06:37
Praha hl.n. 06:47
Lysá nad Labem 07:28
Stará Boleslav 07:37
Pozn.: Jede pouze v pondělí 28. září.

 

Posilové vozy a mimořádná zastavení vlaků

Na nedělní mši dojde k vozovému posílení pravidelných rychlíků na ramenech z Prahy, Ostravy, Břeclavi, Hodonína, Olomouce a Havlíčkova Brodu do Brna. Více vozů pojede i na regionálních spojích z Kyjova, Veselí nad Moravou, Tišnova, Břeclavi a Třebíče do Brna a také na spojích z Šakvic do Hustopečí u Brna, z Hodonína do Zaječí, z Hodonína do Břeclavi a ze Skalice nad Svitavou do Chornice. Ve stanici Brno–Slatina zastaví mimořádně i několik rychlíků a spěšných vlaků. Na pondělní mši ve Staré Boleslavi dojde k posílení především rychlíků mezi Prahou a Hradcem Králové a většiny vlaků mezi Kolínem, Starou Boleslaví a Ústím nad Labem. Posílení se také týká vybraných mezinárodních vlaků a rychlíků na trase České Budějovice – Praha a Plzeň – Praha.

Vlaky mimořádně zastavující v Brně–Slatině pro nástup a výstup cestujících z Brna Vlaky mimořádně zastavující ve Šlapanicích pro nástup a výstup cestujících z Kyjova a Vyškova
R 903 05:29 R 834 13:45 R 660 06:45 Sp 1727 13:42
R 831 06:13 Sp 1728 14:22 Sp 1720 07:19 R 837 14:16
R 733 07:13 R 736 14:46 Sp 1646 07:25 R 741 15:16
R 909 07:32 R 836 15:45 R 830 07:41 R 907 15:32
Sp 1721 07:47 Sp 1730 16:22 Sp 1722 08:19 Sp 1729 15:42
R 833 08:13 R 738 16:45 R 930 08:25 R 839 16:16
R 735 09:13 R 838 17:45 R 730 08:41 R 743 17:16
R 931 09:29     R 739 13:16 R 935 17:32
Sp 1723 09:39     R 905 13:32 Sp 1731 17:42
Pozn.: Vlaky v těchto stanicích mimořádně zastavují pouze v neděli 27. září.

 

Praktické informace pro cestující

  • V mimořádných i posílených vlacích bude platit standardní tarif Českých drah včetně nabízených slev.
  • Dne 27. září budou cestující v rychlících mezi Brnem a Uherským Hradištěm odbaveni jako ve spěšném vlaku. Je tedy možné uplatnit v těchto vlacích jízdenky REGIONet či SONE+ ve verzi pro osobní a spěšné vlaky.
  • Taktéž budou odbaveni cestující dne 28. září v rychlících mezi Prahou hl. n. a Lysou nad Labem, Kolínem a Ústím nad Labem západ.
  • Ve stanici Stará Boleslav dbejte pokynům zaměstnanců ČD, kteří budou organizovat výstup z vlaků, které se pro svoji délku nevejdou k nástupištím, a proto bude nutné posunout zadní vagóny.
  • Jízdenky si zakupte v předstihu a pojedete–li obě cesty, tak ve zpáteční variantě. Nebudete poté muset čekat dlouhé fronty a ulehčíte práci zaměstnancům ČD.

Zdroj: České dráhy

Článek jsem v originále publikoval na stránkách elektronického magazínu o drahách ŽelPage. Na svůj blog jsem ho převzal se svolením redakce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář